top of page

İADE VE DEĞİŞİM İŞLEMLERİ

İade süresi

www.kidzalife.com web sitesi üzerinden satın alınan ürünlerin iade süresi 14 gündür.
 

Değişim süresi

Tekstil ürünleri kategorisinde değişim süresi 30 gündür.

Aydınlatma ürünleri kategorisinde değişim süresi 30 gündür.

Diğer ürün kategorilerinde hijyen standartlarımız gereği değişim yapılamamaktadır.
 

Garanti Süresi ve İlgili İşlemler

Ürünlere ait garanti süresi bildirimi her ürünün açıklama bölümünde yer almaktadır.
Garanti süresi içerisinde karşılaştığınız problemler için 0545 242 42 42 numaralı müşteri destek hattımızdan bilgi edinebilirsiniz.

 

Değişim / iade için ürünü nasıl gönderebilirim?

 • Ürün ile birlikte ulaştırılmış olan Sipariş Bilgilendirme Formu'nda bulunan İade/Değişim bölümündeki bilgileri doldurunuz ve iade/değişim için göndereceğiniz paketin içine koyunuz.

 • İade/değişim amacıyla hazırlamış olduğunuz paketi sadece Yurtiçi Kargo ile ücretsiz olarak gönderebilirsiniz. Gönderim sırasında kargo yetkilisine 322173311 alıcı müşteri kodunu bildirmeniz yeterli olacaktır.

 • Yurtiçi Kargo rezervasyonlarınız için 444 99 99’u arayarak randevu alabilirsiniz

 • Yurtiçi Kargo dışındaki kargo firmaları ile yaptığınız gönderilerde ödeme sizin tarafınızdan karşılanmış olmalıdır, aksi halde gönderiniz teslim alınmayacaktır.

 • Gönderinizin kargo firması tarafından teslim alınabilmesi için mutlaka güvenli taşınabilecek şekilde paketlenmiş olması gerekmektedir.

 • İade ürününüz depomuza ulaştıktan sonra, talebiniz ilgili ekibimiz tarafından hızlı bir şekilde incelenecek ve değerlendirilecektir.

 • Değerlendirme sonucuna göre iadenizin kabul edilmesi durumunda, iade/değişim süreci tarafımızca başlatılacaktır.

 • İade işlemlerinde; para iadeniz siparişiniz sırasında kullandığınız ödeme yöntemine göre gerçekleştirilecektir. Para iade onayınızın gerçekleştirilmesinin ardından, sistemimizde kayıtlı olan e-posta adresinize, iade işleminizin tamamlandığına dair bir bilgilendirme e-posta'sı iletilecektir.

 • Değişim işlemlerinde; gönderimi yapılacak ürüne ait bilgilendirme e-posta'sı iletilecektir.

 • İade ve değişim işlemleri  ile ilgili tüm soru ve talepleriniz için 0545 242 42 42 numaralı Müşteri Destek Hattı (Hafta içi 09:00 - 17:30 arası hizmet vermektedir) veya siparisdestek@kidzalife.com e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

 

Hangi ürünler iade kapsamı dışındadır?

 • Tüm kullanılmış ürünler (satılabilirlik özelliğinin yitirilmesinden dolayı iade ve değişim süresine uygun olsa dahi iade ya da değişimi söz konusu olmamaktadır)

 • Ambalajı bozulmuş ürünler: Değiştirilmek istenen ürün, satın alındığı andaki gibi kusursuz, eksiksiz ve orijinal kutusunda olmalıdır. Kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilemeyen ürünlerin iadesi ya da değişimi mümkün değildir.

 

İadeler için geri ödeme süresi ne kadardır?

İadenin hesaba yansıma süresi maksimum 5 iş günüdür.
Bankanızdan kaynaklı sebeplerle iadenizin kredi kartınıza yansıması bir kaç gün sürebilir. İadenizin makul süre içerisinde gerçekleşmediğini düşünüyorsanız lütfen durumu “bize ulaşın” sayfamızdan veya 0545 242 42 42 numaralı telefonumuzdan bize iletiniz.
Bankaların çalışma prensibi gereğince taksitli olarak satın almış olduğunuz ürünlerin geri ödemeleri de ekstrenize aynı taksit planı doğrultusunda yansıyacaktır.

 

İadem farklı banka hesabına veya kredi kartına yapılabilir mi?

İadeler bankaların online ödeme sistemleri üzerinden yapılmaktadır. Banka kısıtlamaları gereği, iade sadece ödeme için kullanılan karta, hesaba ve ödeme tipine uygun olarak yapılmaktadır.

 

Ürün kargodan hasarlı çıktı, bu durumda ne yapmalıyım?

 • Size teslim edilen paketin içinden ürünün hasarlı, ezik ya da ıslak çıkması durumunda: Durumu teslimat sırasında fark ediyorsanız paketi teslim almayınız.

 • Durumu teslimattan sonra fark ettiyseniz: Ürünün ve kutunun fotoğraflarını çekmeniz gereklidir.

 • Hasarlı olan ürünleri değişim / iade için üyelik üzerinden değişim / iade formunu doldurarak tarafımıza gönderebilirsiniz.

 • Söz konusu işlemleri yaptıktan sonra ürünler tarafınıza sağlam olarak yeniden gönderilecek ya da ürün bedeli iade edilecektir.

 

Ürün iadesinde kargo ücreti kim tarafından karşılanır?

İade prosedürüne uygun sürelerde yapılan tüm iade işlemlerinde kargo ücreti KidzALife Türkiye tarafından karşılanmaktadır.

bottom of page